Правила на играта SPY - Как се играе SPY

ЦЕЛ НА ШПИОНАЖА: Бъдете последният играч в играта.

БРОЙ ИГРАЧИ: 2 - 4 играчи

БРОЙ КАРТИ: 30 карти

ВИДОВЕ КАРТИ: 4 шпиони, 8 сейфа, 8 тайни, 10 бомби

ВИД ИГРА: Игра с карти за дедукция

АУДИТОРИЯ: Възраст 10+

ВЪВЕЖДАНЕ НА ШПИОНАЖ

Spy е игра с карти за дедукция, проектирана от Крис Хенди и публикувана от Perplext. В тази игра играчите шпионират базите на своите опоненти, за да открият най-секретната им карта. Внимавайте за карти с бомби. Всяка бомба, която е открита два пъти, се взривява и играчът, който я е открил, излиза от играта.

МАТЕРИАЛИ

Тестето с шпионски карти се състои от 30 карти. Има 4 шпиони, 8 сейфа, 8 топ тайни и 10 бомби. Картите са организирани в четири комплекта, като всеки комплект е в собствен цвят. Всеки играч ще разполага с един цвят комплект карти за игра.

НАСТРОЙКА

Всеки играч избира цвета, в който иска да играе. Дават му се всички карти за този цвят. При игра с двама играчи се използват само картите със зелен и червен цвят. При игра с 3 или 4 играчи премахнете картите с Бомба 2, те не се използват.

Всеки играч подрежда ръката си по какъвто начин пожелае. Ръката на играча се нарича база за шпиониране. Всички карти с бомби трябва да започнат така, че запаленият фитил да е надолу. Всеки играч ще разпредели картите си така, че само шпионът да е видим за противниците му. Останалите карти трябва да се пазят в тайна. Също така не е позволено да се променя редът на картите по време на играта.Шпионинът може да променя позицията си.

ИГРАТА

По време на играта всеки играч ще използва своята карта Шпионин, за да претърси ръцете на противниците си. По време на търсенето те се опитват да открият местоположението на следните четири предмета: Сейф 1, Сейф 2, Строго секретно 1 и Строго секретно 2. Тези предмети трябва да бъдат открити в този ред.

В хода на играча той може да извърши едно от следните действия, двете или нито едно от тях: движение и шпиониране.

MOVE

Играчът трябва да обяви движението си на глас, преди да премести Шпионина в ръката си. Той може да премести картата само с толкова пространства, колкото е числото на картата, пред която е изправен Шпионинът. То трябва да е точно толкова пространства, колкото е числото. Не повече или по-малко. Когато обаче Шпионинът е изправен пред открита карта, играчът може да се премести с 1 ИЛИ 2 пространства в зависимост от това какво иска да направи.

Посоката на шпиониране може да се обърне преди или след движение, но не и по време на движение. Когато шпионинът е на ръба на основата за шпиониране, той автоматично се счита за намиращ се до картата в противоположния край на основата. Преместването на картата от единия край на основата до другия не се счита за движение. Ако шпионинът е на ръба на основата и е обърнат с лице към картите, той се счита за гледащ към картата в противоположния край на основата.противоположния край на основата.

SPY

За да шпионира, играчът трябва да обяви кой играч ще шпионира. Сякаш се гледа в огледалото, той казва името на противника, за да разбере коя карта е разкрил.

Този опонент трябва да отговори по един от следните начини: Първо, ако избраната карта е Сейф или Свръхсекретна карта, а не цел на излагане, опонентът трябва да обяви вида на картата. Той не разкрива номера ѝ. Целта на излагане е картата, която играчът трябва да намери. В началото всеки играч се опитва да намери Сейф 1 в ръцете на всеки от опонентите си. Сейф 1 е първата цел на излагане.

Ако е намерена целта за излагане, противникът обръща картата, за да може тя да бъде видяна от останалите играчи. Например, след като е намерен Сейф 1, той се обръща, за да може всички да го видят. Следващата цел, която трябва да бъде намерена в ръката на този играч, е Сейф 2.

Ако картата е Бомба и е намерена за първи път, противникът реагира със звук "tssssssss" (като запален фитил). След това тази Бомба се завърта в ръката на играча, така че запаленият фитил да се покаже, но бомбата все още да е обърната към играча, който я държи.

Накрая, ако бъде намерена запалена бомба, противникът показва картата на всички. Играчът, който я е открил, се дисквалифицира от играта. Бомбата остава запалена и се поставя обратно на същото място. Тя се държи с лице към играча, който я държи. Играчите трябва да направят всичко възможно да запомнят къде са картите в ръцете на противниците им.

Играта продължава по този начин, като всеки играч прави по един ход.

WINNING

Когато играчите откриват запалени бомби, те се отстраняват от играта. Последният играч, останал в играта, печели.

Превъртете към горе