TRACTOR - Научете се как се играе с Gamerules.com

ЦЕЛ НА ТРАКТОРА: Целта на играта Трактор е да спечелите възможно най-много трикове, за да увеличите резултата си.

БРОЙ ИГРАЧИ: 4 играчи

МАТЕРИАЛИ: Включени са две колоди от 52 карти с 4 жокера и равна повърхност.

ВИД ИГРА: Игра с карти за вземане на трикове

АУДИТОРИЯ: Всички

ПРЕГЛЕД НА ТРАКТОРА

Трактор е китайска игра с трикове, която се играе от партньори. В тази игра целта е да увеличите резултата си над Асо. И двата отбора започват с резултат от две точки и трябва да се изкачите в класацията, за да преминете над Асо, като печелите точки от карти, събрани чрез трикове.

НАСТРОЙКА

За да се подготви играта, две колоди от 52 карти и 4 жокера (2 черни и 2 червени) се разбъркват и се поставят на масата с лицето надолу. Всеки играч в ред, обратен на часовниковата стрелка, тегли по една карта, докато получи ръка от 25 карти. 8 карти остават на масата като талон за по-късно.

Trumps

В играта "Трактор" има два отделни козона. Има ранг на козовете и цвят на козовете. Те се променят с всеки изигран рунд. За първия рунд рангът на козовете е два, а в следващите рундове той ще бъде равен на резултата на отбора на декларанта. Декларантът в първия рунд е човекът, който прави цвета на козовете, както е описано по-долу. В следващите рундове това ще бъде отборът, който е спечелил предишния рунд.

За да се определи козният цвят, някой трябва да разкрие карти с лицето нагоре на масата. Те могат да се разкриват в момента на тегленето им или по всяко време, докато козният цвят не бъде окончателно определен. Има три възможности за разкриване на картите. Играчът може да разкрие една карта от козния цвят, като направи този цвят козния. Играчът може да разкрие 2 еднакви карти от козния цвят, за да направи този цвят козния, или може да разкрие2 еднакви жокера, които правят рунда, нямат цвят на коз и в този случай нямат ранг на коз.

Когато един играч разкрие една карта, тя може да бъде отменена от друг играч, който покаже две карти или два жокера. Същото важи и за две карти, които могат да бъдат отменени от два жокера. Само жокерите не могат да бъдат отменени.

Ако всички играчи изтеглят 25-те си карти и не бъде обявен коз, в първия рунд всички карти се връщат обратно и се разбъркват, за да започне рундът отначало. В следващите рундове талонът се разкрива една по една карти, докато не бъде разкрита карта с коз, която става коз. Ако не бъде разкрит коз, коз става картата с най-висок ранг, с изключение на жокерите. В случай на равенствоПървата открита карта става коз. След това талонът се дава на започващия, както обикновено.

Talon

Играч от отбора на декларанта ще бъде определен за стартер за този рунд. Той ще се променя всеки рунд. Този играч ще може да вземе останалите 8 карти от масата и да ги размени с картите в ръката си. След това разменените карти се поставят отново на масата с лицето надолу. Те могат да повлияят на точкуването по-късно в зависимост от това какво е изхвърлено и кой печели последния трик.

Класация на картите и стойности на точките

За тази игра има три възможни класации. Има класации с козове и без козове, както и класации за рундове, в които няма козове.

За рундове с козове класирането на козовете е следното: червени жокери (високи), черни жокери, козът по цвят и ранг, другите карти с ранг на коз, асо, крал, дама, вале, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 (ниски). Пример за това е, че в първия рунд козът е две и цветът е сърца, класирането на този пример е: червени жокери, черни жокери, 2 сърца, 2 от други цветове, асо сърца,Цар на сърцата, Царица на сърцата, Валет на сърцата, 10 на сърцата, 9 на сърцата, 8 на сърцата, 7 на сърцата, 6 на сърцата, 5 на сърцата, 4 на сърцата и 3 на сърцата.

Другите нетрифови цветове винаги имат ранг на асо (висок), крал, дама, вале, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3 и 2 (нисък).

При рундове без козове жокерите все още се броят за козове, но са единствените. Те се нареждат след червените жокери и след това след черните жокери. Всички останали карти се нареждат като некозове.

Има само три карти, които струват точки. Кралете и десетките струват по 10 точки, а петиците - 5 точки. Единствените играчи, които печелят точки, са от отбора на противника - това са играчите, които не са от отбора на декларанта, и в зависимост от техния резултат в края на играта или те получават точки, или декларантите.

ИГРА НА ИГРИТЕ

След като талонът е изхвърлен с лицето надолу, рундът може да започне. Стартиращият води първия трик. Цялата игра е в посока, обратна на часовниковата стрелка, и победителят в трика води следващия. Има 4 възможни начина за водене на трик в играта "Трактор" и всеки от тях води до това, че играчите следват различни правила на игра. Основните правила обаче остават същите, след като трикът е воден, всички играчи трябва да го последват, ако могат, но акоПобедител в трика е играчът с най-високия изигран коз (в случай на равенство - този, който е изигран пръв) или, ако няма козове, най-високият коз от първоначално изиграната боя (ако има равенство, го взема първата изиграна карта).

Първият начин за изиграване на трик е традиционният начин за изиграване на трик. При него един играч изиграва една карта от ръката си, която останалите играчи трябва да последват. За определяне на победителя в трика важат горните правила.

Вторият начин за изиграване на трик е да се изиграе двойка напълно еднакви карти. Това означава две карти от една и съща боя и ранг. Когато това се направи, играчите, които следват, също трябва да се опитат да изиграят идентична двойка карти от една и съща боя. Ако двойката не съществува, тогава трябва да се изиграят 2 карти от тази боя, а ако това не е възможно, може да се изиграе карта от тази боя, сдвоена с която и да е карта.В този случай печели най-високият чифт козове или, ако не е приложимо, най-високият чифт от водената боя.

Третият начин за водене на трик е да се изиграят две или повече последователни двойки еднакви карти. Това означава две или повече двойки еднакви карти от една и съща боя в реда на подреждане. Не забравяйте, че някои карти могат да бъдат извън традиционния ред на подреждане при изиграване на трикове и са валидни в тяхната система на подреждане. Когато се играе по този начин, играчите трябва да следват цвета възможно най-точно. Броят на картите винаги трябва да бъдеАко е възможно, трябва да се изиграят същия брой еднакви двойки, но не е задължително да са последователни. Ако това не е възможно, трябва да се изиграят толкова двойки, колкото е възможно, последвани от всякакви други карти от цвета, за да се попълнят липсващите карти. Ако все още не са достатъчни, могат да се изиграят карти от всякакъв вид. Печели най-високият последователно сдвоен коз със същата стойност като първоначално поставения комплект или, ако не е приложимо, печелиНай-високите последователно сдвоени карти от същия цвят като първоначалния цвят, в който е водена, печелят.

Четвъртият и последен начин за изиграване на трик е да се изиграе набор от карти с най-висок ранг в даден цвят. Това може да бъде комбинация от единични и двойки карти, но изиграните карти не трябва да могат да бъдат победени от никакви карти от този цвят. Когато се изиграе този трик, играчите трябва да последват примера, като изиграят възможно най-много карти от същия цвят. Ако се изиграят единични и две двойки, играчите трябва да опитатАко не можете да направите двойка, трябва да се изиграят възможно най-много карти от този цвят, след което могат да се изиграят други карти, ако все още липсват карти. Водещият на трика обикновено печели, освен ако воденият цвят не е бил коз и ако не може да изиграе никакви карти от цвета, друг играч изиграва същия макет на оригиналния всички в коз.играчите, тогава печели играчът с най-голям брой изиграни козове по двойки или, ако няма двойки, с най-голям брой изиграни единични козове. Ако има равенство, печели играчът, който пръв изиграе печелившата си карта.

Ако воденето на горна карта е направено неправилно, тогава този играч трябва да изтегли картите си и трябва да поведе неправилна двойка или единична карта, която може да бъде победена от играча, който може да я победи. Също така, неправилният играч трябва да прехвърли 10 точки за всяка изтеглена карта от воденето си.

SCORING

Противниците са единствените играчи, които събират точки по време на рунда, но в зависимост от тези точки или те, или отборът на декларанта ще спечели.

Ако противниците са спечелили последния трик, те обръщат талона. Ако в него има крале, десетки или петици, те получават точки за тях. Ако последният трик е бил с една карта, те получават двойни точки, а ако последният трик е бил с няколко карти, те получават точки, умножени по двойния брой на картите. Например ако последният трик е бил с 5 карти, точките в талона ще бъдатумножен по 10.

Ако противниците са отбелязали от 75 до 40 точки, то резултатът на отбора на декларанта се увеличава с една степен. ако противниците са отбелязали от 35 до 5 точки, то резултатът на отбора на декларанта се увеличава с две степени. ако противниците не са отбелязали никакви точки, то резултатът на отбора на декларанта се увеличава с три степени. във всеки от горните сценарии отборът на декларанта остава отбор на декларанта, а стартерът ставапартньорът на последния стартиращ.

Ако отборът на противника е отбелязал от 120 до 155 точки, резултатът на противника се повишава с един ранг. ако отборът на противника е отбелязал от 160 до 195 точки, резултатът на противника се повишава с два ранга. ако отборът на противника е отбелязал от 200 до 235 точки, резултатът на противника се повишава с три ранга, а ако е отбелязал повече от 240 точки, той увеличава ранга си на всеки 40 точки след това. в горните сценарии противницитестават декларантите, а новият стартиращ е играчът отдясно на стария.

КРАЙ НА ИГРАТА

Играта приключва, когато един отбор надхвърли ранга на асото и той е победител.

Превъртете към горе