Правила на играта с карти Guts - Как се играе играта с карти Guts

ЦЕЛ НА СМЕЛОСТТА: Спечелване на банката с най-добрата ръка от карти.

БРОЙ ИГРАЧИ: 5-10 играчи

БРОЙ КАРТИ: стандартни 52 карти

РАНГ НА КАРТИТЕ: A, K, Q, J, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2

СДЕЛКАТА: Започвайки от играча вляво от дилъра, всеки играч получава 2 (или 3) карти с лицето надолу.

ВИД ИГРА: Казино/хазарт

АУДИТОРИЯ: Възрастни


КАК СЕ ИГРАЕ GUTS

Guts може да се играе с две или с три карти. Правилата остават същите, само че има повече комбинации от ръце с три карти. Класирането на ръцете в играта Guts с три карти е следното (от най-високо към най-ниско): стрейт флъш, тройка, стрейт, флъш, чифт, висока карта. В играта Guts с две карти печели играчът с най-висок чифт или, ако няма чифт, с най-високата единична карта.

След като играчите платят антето, всеки получава две или три карти. След като погледне картите си, играчът решава дали е в играта или извън нея, започвайки отляво на дилъра. Играчите, които са в играта, могат да държат чип в юмрука си, а играчите, които са извън нея, ще имат празна ръка. Дилърът ще помоли играчите да отворят ръцете си и да разкрият статуса си в играта.

Развръзка

Играчите, които остават в играта, отиват на раздаване. Потът отива при играча с най-високата ръка. Ако има равенство в две карти, печели играчът с най-високата карта/пар.

Играчите, които обявят "в", но нямат най-високата ръка, пускат сума, равна на целия пот. Така се формира потът за следващата ръка. Излишните чипове се оставят в резерв, ако потът надхвърли договорената стойност.

Ако само един играч каже "в", а всички останали са се отказали, този играч получава цялата банка.

РАЗНООБРАЗИЕ

Едновременна декларация

При тази разновидност всички играчи решават едновременно дали са в играта или извън нея. Играчите обикновено държат картите си с лицето надолу над масата, дилърът извиква "1-2-3 DROP!" и играчите пускат картите си на масата, ако са извън играта.

Играчите могат да се опитат да отложат изпадането си, за да преценят кои други играчи са останали, ако има такива. Следователно използването на чипове е предпочитаният метод за деклариране.

Ако всички играчи обявят, че са излезли от играта, потът остава за следващото раздаване. От играчите може да се изиска да внесат още една анте в пота. правило на слабака, при която обявилият се за аут играч с най-висока ръка трябва да плати антето за всички останали играчи.

Единичен губещ

В игрите, в които повече от един играч остава в играта, само играчът с най-лошата ръка трябва да удържи пота. Играчите, които имат равен брой ръце, трябва и двамата да удържат пота. Играчите трябва да платят анте за всяка ръка, като само играчът(ите), който(ито) е удържил пота, не плаща анте (само за следващата ръка).

Коте/призрак

Ако играчите не са доволни от възможността да спечелят, тъй като всички останали са отпаднали, те могат да добавят ръка "коте" или "призрак". Тази ръка не се раздава на никого и не се разкрива при раздаването ѝ. За да спечелят банката, играчите трябва да победят ръката "коте" или "призрак", както и всички останали играчи.

При този вариант блъфирането е премахнато от играта, което я прави по-малко тактическа и понякога по-малко интересна.

РЕФЕРЕНЦИИ:

//www.pagat.com/poker/variants/guts.html

//wizardofodds.com/games/guts-poker/

Превъртете към горе