Игрите с биене са популярни в цял свят, но най-често се срещат в Русия, както и в други части на Източна Европа и Китай. Целта на игрите с биене е до края на играта да нямате никакви карти в ръката си. Повечето игри имат специални правила за това как да се освободите от картите, повечето от които включват биене на предварително изиграна карта от противника.

В нея се използва механиката на класиране на картите, така че да има йерархия за това кое побеждава кое. В игрите с побеждаване, ако не можете да победите предварително изиграната карта, не играете карти и вземате картата, която не сте могли да победите (а понякога и повече в зависимост от играта). В тези видове игри често пъти няма победител, а само губещ. Това е последният човек, който държи картите, когато играта приключи.

Видовете игри с биене често се разделят на четири различни вида. Съществуват и игри, които технически не са игри с биене, но използват подобни механизми.

Тип 1: Игри с една атака

Тези игри обикновено следват този стил на игра, при който нападателят (играчът, който играе на свой ред) изиграва карта, която следващият играч, защитникът, или побеждава, или взема картата на нападателя.

Тип 2: Кръгли игри

Тези игри започват по същия начин като първия тип, но ако картата на защитника победи картата на нападателя, тя става новата карта за нападение и трябва да бъде победена или взета от следващия играч. Това продължава около масата.

Примерите включват:

  • Shithead

Тип 3: Игри с множество атаки

Тези игри започват, когато нападателят играе няколко карти, а защитникът може да победи произволен брой от тях, като всички, които не са победени, се вдигат.

Примерите включват:

  • Panjpar

Тип 4: Игри с продължителна атака

Тези игри включват начална атака, състояща се от една карта или понякога от група карти с еднакъв ранг. След това всеки опонент на защитника може също да играе карти, наречени "хвърляне", със същия ранг като всички карти, изиграни по време на атаката. След това защитникът трябва да победи всички карти, участващи в атаката, или защитникът ще трябва да вземе всички участващи карти, включително тези, използвани за победа над картите.и тези, които са бити.

Игри с подобни механизми

В тези игри се използва един и същ механизъм, според който, ако не можете да изиграете карта, трябва да вземете карти. Обикновено имат и една и съща цел - да се отървете от всички карти в ръката си. Те имат и много различни правила, например, когато изиграете карта, трябва да изиграете следващата по ранг карта или карта със същата стойност, а всички карти обикновено се изиграват обърнати, което означава, че играчите може да не спазват правилата, но ако бъдат призованитрябва да вземете всички карти.

Примерите включват:

  • Съмнявам се
  • Bluff
Превъртете към горе